kennel Adatza's


 
Enyan tulokset / Enya's results

NÄYTTELYT / SHOWS (62 kpl)

 Aika ja paikka  Tuomari  Luokka  Tulos
16.9.2012 Hyvinkää RY Jochen H Eberhard KÄY ERI/1
8.9.2012 Äänekoski RY Harto Stockmari, Suomi KÄY ERI/1, SA, PN-2
26.8.2012 Pieksämäki RY Paula Rekiranta, Suomi KÄY ERI/1, SA, PN-3, SERT -> FI MVA!
25.8.2012 Seinäjoki RY Paavo Mattila, Suomi KÄY ERI/1, SA, PN-2, vara-SERT
11.8.2012 Mikkeli RY Paula Rekiranta, Suomi KÄY ERI/1, SA
21.7.2012 Mäntsälä KR Harri Lehkonen, Suomi KÄY ERI/2
10.6.2012 Kangasniemi KR Maret Kärdi, Suomi KÄY ERI/1, SA, PN-3, vara-SERT
9.6.2012 Karkku ERI Dave Mitchell, Englanti KÄY EH/4
3.6.2012 Mänttä KR Paula Rekiranta, Suomi KÄY ERI/1, SA, PN-2, vara-SERT
27.5.2012 Joensuu KV Jan Roger Sauge, KÄY ERI/2
26.5.2012 Sysmä RY Raija Tammelin, Suomi AVO ERI/2, SA, PN-3, vara-SERT
17.5.2012 Mikkeli RY Raija Tammelin, Suomi KÄY ERI/1, SA, PN-3
6.5.2012 Lieksa RY Matti Luoso, Suomi AVO ERI/1
14.4.2012 Pertunmaa RY Paula Rekiranta, Suomi AVO ERI/2, SA
8.4.2012 Lappeenranta KV Tino Perhar, AVO ERI/2
25.3.2012 Tuusniemi RY Hannele Jokisilta, Suomi AVO ERI/2, SA, PN-2, vara-SERT
24.3.2012 Kerimäki RY Tuula Savolainen, Suomi AVO EH/1
14.1.2012 Kajaani KV Erna-Britt Nordin, Ruotsi NUO EH/2
4.12.2011 Helsinki KV V-11 Henric Fryckstrand, Ruotsi NUO ERI/3
3.12.2011 Helsinki KV HeW-11 Rainer Vuorinen, Suomi NUO ERI/2, SA
20.11.2011 Jyväskylä KV Eeva Rautala, Suomi NUO ERI/2, SA
29.10.2011 Seinäjoki KV Christian Geelmuyeden, Norja NUO ERI/1, SA
17.9.2011 Savitaipale RY Damir Vucic, Kroatia NUO ERI/1, SA
10.9.2011 Porvoo KR Jose Homem de Mello, Portugali NUO ERI/1, SA, vara-SERT
3.9.2011 Vantaa KR Sara Nordin, Ruotsi NUO ERI/2
27.8.2011 Suonenjoki RY Kari Graanaas-Hansen, Norja NUO ERI/1, SA, PN-1, SERT, VSP
21.8.2011 Heinola KR Harri Lehkonen, Suomi NUO ERI/1, SA, SERT
20.8.2011 Kouvola KR Kirsi Nieminen, Suomi NUO ERI/2, SA
14.8.2011 Joensuu KR Gilda Halff-van Boven, Hollanti NUO ERI/1, SA
13.8.2011 Joensuu KV Rui Oliveira, Portugali NUO ERI/1, SA, PN-2, SERT, vara-CACIB
7.8.2011 Kuopio KV Inga Siil, Viro NUO ERI/1, SA, PN-1, SERT, CACIB, VSP
6.8.2011 Saarijärvi KR Rodi Hubenthal, Norja NUO ERI/1
17.7.2011 Oulu KV Jose Homem de Mello, Portugali NUO ERI/1, SA, PN-3, SERT
16.7.2011 Oulu KV Anca Giura, Romania NUO ERI/1, SA, PN-4, vara-SERT
3.7.2011 Juva KR Elena Ruskovaara, Suomi NUO ERI/1, SA, PN-3, SERT
19.6.2011 Viro, Pärnu KV Audrone Babianskiene, Viro JUN ERI/1, jun-SERT, VSP-jun, PN-3
18.6.2011 Viro, Pärnu KV Peter F. Berchtold, Itävalta JUN ERI/2
11.6.2011 Pieksämäki KR Reia Leikola-Walden, Suomi JUN ERI/1, SA, PN-4
5.6.2011 Karkku ERI Trudy Topliss, Englanti JUN ERI/2
29.5.2011 Sysmä RY Paula Rekiranta, Suomi JUN ERI/1, SA, PN-3, SERT
28.5.2011 Varkaus KR Yochai Barak, Israel JUN ERI/2, SA
7.5.2011 Mikkeli RY Jouko Leiviskä, Suomi JUN ERI/1, SA, PN-3, vara-SERT
24.4.2011 Lappeenranta KV Leni Finne, Suomi JUN ERI/1, SA, SERT
22.4.2011 Lahti KV Jessie Borregaard Madsen, Tanska JUN ERI/1, SA
17.4.2011 Simpele RY Paavo Mattila, Suomi JUN ERI/1, SA, PN-2, vara-SERT
10.4.2011 Vaasa KV Nina Karlsdotter, Ruotsi JUN ERI/2, SA, "PN-5"
9.4.2011 Hirvensalmi RY Harto Stockmari, Suomi JUN ERI/1, SA, PN-4, vara-SERT
20.3.2011 Vilna KV, Vilna Cup Jelena Kruus, Viro JUN ERI/1, Jun-SERT, ROP-juniori
19.3.2011 Vilna KV, LtV-11 Yochai Barak, Israel JUN ERI/1, Jun-SERT, ROP-juniori -> LTJV-11
5.3.2011 Kouvola RY Hannele Jokisilta, Suomi JUN ERI/2, SA
8.1.2011 Kajaani KV Tiina Illukka, Suomi JUN EH
12.12.2010 Helsinki KV V-10 Inga Siil, Viro JUN ERI/1 -> FIJV-10
11.12.2010 Helsinki KV HeV-10 Matti Tuominen, Suomi JUN ERI/1 -> HEJV-10
6.12.2010 Tampere RY Bo Skalin, Suomi JUN ERI/1
14.11.2010 Jyväskylä KV Paula Heikkinen-Lehkonen, Suomi JUN ERI/2
13.11.2010 Kouvola RY Matti Luoso, Suomi JUN ERI/4
31.10.2010 Latvia, BaltV-10 Luis Catalan, Portugali JUN ERI/1, KP, PN-3, Jun-SERT -> BALTJV-10
28.8.2010 Mäntyharju RY Tuula Savolainen, Suomi PEK 7-9kk PEK1, KP, ROP-pentu
22.8.2010 Heinola KR Bertil Lundgren, Ruotsi PEK 7-9kk PEK1, KP, VSP-pentu
21.8.2010 Kouvola KR Matti Luoso, Suomi PEK 7-9kk PPEK1, KP, VSP-pentu
15.8.2010 Heinola PEN Juha Putkonen, Suomi PEK 5-7kk PEK1, KP, PN-2 pentu
1.8.2010 Mikkeli PEN Esko Nummijärvi, Suomi PEK 5-7kk PEK1, KP, VSP-pentu

MATCH SHOW (3 kpl)

 Aika ja paikka  Tuomari  Luokka  Tulos
23.7.2011 Kokemäki Marja-Liisa Kotiranta Aikuiset Paras Narttu 2
12.6.2010 Pieksämäki - Aikuinen Sininen aikuinen 2.sija
12.6.2010 Pieksämäki Riikka Karvinen Pennut Punainen 2.sija

TAIPUMUSKOE SPA / SPANIEL WORKING ABILITY TEST (1 kpl)

 Aika ja paikka  Tuomari  Tulos
28.8.2011 Elimäki Taru Kalkkila Hyväksytty

MH-LUONNEKUVAUS / MH- MENTAL DESCRIPTION (1 kpl)

 Aika ja paikka  Tuomari  Tulos
21.7.2011 Kokemäki Carina Timberg & Mikale Laine Hyväksytty



 

»  Enya

»  Developmet

»  Results

»  Enya's siblings

»  Gallery